WordPress
Celosvětově asi nejpoužívanější stránka pro všechny, kdo se chtějí o své myšlenky podělit se světem. Založení nového blogu je snadné, stačí pár kliknutí, a základní verze je zadarmo. Pokud chcete pokročilejší verzi například pro svůj business, tak si musíte připlatit. WordPress vám umožní vytvořit profesionálně vypadající stránku i tehdy, když o počítačích nevíte nic. Prostě si jen vyberete vzhled a můžete začít. Od ostatních se můžete odlišit pomocí vlastních fotek či tvorby v záhlaví, loga nebo barevnou úpravou. V tom je tato platforma asi nejlepší, dvě stránky nevypadají stejně. Navíc se snadno propojuje se sociálními sítěmi, emailem a dalšími prvky. Jeho největší nevýhodou naopak je, že ovládání není zcela intuitivní, a bude nejspíše chvilku trvat, než se naučíte, kde co je.
Blogger
Předchůdce WordPressu, dnes trochu upadá. Jeho výhodou nicméně je, že má kompletně českou mutaci, takže stránku si můžete založit i tehdy, když nevládnete žádným cizím jazykem. Ovládání je také velmi přehledné, snadno se v něm orientuje a na rozdíl od jiných stránek se nemusíte bát, že byste jej neuměli používat. Tato jednoduchost je ale samozřejmě vykoupena menším prostorem pro originalitu. I když si můžete vybrat své vlastní barvy a logo, tak většina stránek vytvořená pomocí této platformy vypadá kvůli menšímu množství voleb dost podobně. Není tedy tak jednoduché se odlišit. Horší je i propojení s Facebookem nebo Instagramem, většina autorů to musí řešit odkazem na kraji stránky.
Blogy na novinových serverech
Trochu speciální kategorií je založení blogu na serveru existujících novin. Média tímto způsobem umožňují svým čtenářům obsah spoluvytvářet. Výhodou je to, že se vám dostane daleko větší viditelnosti než kdybyste začínali na vlastní pěst. Na druhou stranu se musíte „smířit“ s přítomností editora a s velmi malým prostorem pro kreativní vylepšení.