Jestliže se má soukromá firma náležitě rozvíjet, potřebuje nejenom schopného majitele a šéfa, pracovité zaměstnance a – jak se říká hezky česky – know-how, ale i peníze. Protože stejně jako platí staré známé ‚bez peněz do hospody nelez‘, platí to i pro soukromé podnikání. Ani to se bez peněz dělat nedá.
A co když chce soukromý podnikatel své podnikání rozjet, co když chce firmu rozšířit nebo naopak alespoň zachránit před úpadkem, a nemá na to dostatek finančních prostředků? Pak mu jednoduše nezbývá nic jiného, než si někde zažádat o půjčku. Protože to je nejednou ten jediný způsob, jak získat peníze, jež by bylo možno do takové firmy investovat.
Pokud je na tom takový podnikatel ekonomicky dobře, půjčí mu ochotně všude. Jenže jakmile se tento dostane do finančních problémů, je zle. Ve chvíli, kdy mu nezbývá nic než špatně vypadající daňové přiznání, dluhy, exekuce či záznamy v registrech dlužníků, od něj dají všichni poskytovatelé půjček raději ruce pryč. Vždyť co kdyby zkrachoval a už neměl z čeho jim ty peníze vrátit, že? To by byla špatná investice, a o takovou žádná banka nestojí.
A když banky takového podnikatele odmítají, když mu nedají ani korunu? Pak může dotyčnému pomoci třeba hypotéka bez registru. Což je produkt nabízený nebankovní společností a díky svým pravidlům dostupný i těm, kdo na tom rozhodně nejsou růžově. Takovou hypotéku totiž může dostat každý, kdo je schopen a ochoten dát za ni do zástavy svoji nemovitost, a kdo také může prokázat, že mu jeho příjmy stačí na to, aby vše podle dohody splácel.
Kdo v tomto vyhoví, může bez problémů a rychle získat až sedmdesát procent odhadní ceny této nemovitosti, jež může následně splácet třeba i po dobu třiceti let, nerozhodne-li se ukončit to a vše splatit bez sankcí předčasně.
Zažádat si tu lze snadno, nic se neplatí předem, vše probíhá rychle a bez zbytečného papírování, podmínky jsou tu férové a jasné. A co by si mohl přát podnikatel v nesnázích víc, že?