Bytelná konstrukce
Na trhu je skleníků celá řada, ovšem asi ne každý byste zrovna chtěli mít na zahradě. Je totiž zapotřebí vybrat takový, aby Vám vydržel dlouho bez nějakých větších problémů a zároveň v něm nebyl problém vypěstovat chutnou zeleninu. Základem by měla být konstrukce z dostatečně pevných dílů, aby se třeba v zimě pod větším závalem sněhu nezačala prohýbat. Dalším důležitým bodem je antikorozní ochrana, protože vlhko a teplo nedělá kovovým částím bez této ochrany zrovna dvakrát dobře. Konstrukci už máme a teď jakou ještě zvolit výplň.
Ve hře jsou v dnešní době dva hlavní kandidáti, a těmi je sklo s polykarbonátem. Sklo je takovou klasikou s dobrou životností, ovšem na druhou strnu má vyšší hmotnost a když jej někdo rozbije, tak je to větší problém. U polykarbonátu dost záleží na tloušťce a kvalitě, ovšem pokud bude dostatečná, tak se nemusíte obávat. Dokonce díky němu může mít stavba tvar oblouku.
Dobré základy
První, co se u každé stavby, která má něco vydržet jsou základy, protože ty pevně drží celou další konstrukci. Kopat ručně základy do hloubky desítek centimetrů není jen tak, ale následné zalití betonem skutečně poskytne dobrý základ. Nezapomeňte vše dobře rozměřit a naplánovat, aby stavba šla hezky od ruky a nemuseli jste následně komplikovaně řešit nějaké problémy. Samozřejmě nemůžete hned všechno zalít betonem, protože je zapotřebí si smontovat samotnou kovou konstrukci, jejíž spodní část přijde právě do betonu.
Ke skleníku je vždy návod, takže při postupném skládání se nemusíte ničeho obávat, konstrukce není ani nijak složitá. Dejte však pozor na dostatečné utáhnutí všech šroubů. Nakonec se rám vyplňuje sklem či polykarbonátem. Jestliže se Vám zdá celý postup složitý či na něj nemáte čas, tak to ničemu nevadí, protože jde koupit skleník s montáží, takže o vše se postarají profesionálové a Vy už následně můžete začít jenom sázet rostlinky dle libosti.